2 tojás,
20 dkg porcukor
25 dkg vaj
7 dkg étcsoki
8 dkg tisztított mogyoró (én speciel durvára vágott dióval csináltam)
15 dkg aszalt, vagy cukrozott gyümölcs (lehet birsalmasajt is apróra kockázva)
8 dkg mazsola
34 dkg rétesliszt
1 csomag sütőpor
1 csapott mokkáskanál só
6 tojásfehérje
A forma kikenéséhez: vaj és liszt
A tojást a porcukorral 2-3 perc alatt simára keverjük, majd az olvasztott, de nem forró vajjal tovább dolgozzuk. Az apróra vágott csokit, a mogyorót és az aszalt gyümölcsöt meg a mazsolát a keverékhez adjuk. A lisztet összekeverjük a sütőporra, megsózzuk, a keverékhez adjuk. A tojásfehérjékből kemény habot verünk és óvatosan a masszába forgatjuk. Egy egyliteres őzgerincformát kivajazunk-lisztezünk és ebbe töltjük a masszát. Előmelegített sütőben kisebb lángon (170 fok, vagy légkeveréses sütő esetén 160 fok) kb 50 percig sütjük.
Melegítsd elő a gofrisütőt. A tojásokat keverd habosra, majd mérd hozzá az összes többi alapanyagot, és keverd addig, míg teljesen csomómentessé nem válik a keverék. A masszát me...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tésztákat külön-külön megsütni. 180 fok 15 perc Krém: tojássárga,liszt, cukor, kakaó, tej gőzbe sűrűre főzni. Levenni a tűzről hozzá vaníliás cukor, habbá vert tojásfehérjeha...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
az egészet jól össze kever majd formába kanalaz forró sütő és 15 percig legalább nem kinyit tű próba.Ha tepsiben van meg sütve a ssülés idö akár 40-perc is lehet,sütő függő .
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű