2 bögre liszt
1 tojás
1-1,5 bögre tej
6 tk cukor
A hozzávalókat kézi habverővel kikeverni. A tészta kb. 1/4-ét külön venni, abba kell egy kevéske kakaópor. Ezzel rajzolunk , a maradék massza a kitöltő.
Ha már forró a palacsinta sütő, akkor vedd vissza kicsit a lángot. A kakaós masszával rajzolhatsz bármit. A másik masszával kitöltöd amit rajzoltál. Ne, feled a tükörképét fogod látni ha megfordítod a palacsintasütőben. Első alkalommal én el is felejtettem, így a név tükörkép lett :) Persze a rajztehetségemen is kell még csiszolni :)
A lisztet, a porcukrot és a sütőport keverd össze, a felét öntsd a kivajazott tepsibe, majd morzsold rá a túrót. A tejfölt keverd el a vaníliás cukorral, és öntsd a túróra, majd ta...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krémhez: - 8 dl tej - kb. 6 evőkanál búzadara (púposan) - 25 dkg puha vaj - 15 dkg porcukor (vagy ízlés szerint) A tetejére: - kakaópor
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A meggyet pici liszttel, joghurttal és a vaniliarúg magjaival felforraltam. A tészta összetevőit kikevertem, elfeleztem. Szilikon piteformában sütöttem. 180 fokon es tűpróbáig, sz...
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű