50 dkg tehéntúró
1 l zsíros tej( ha lehet akkor házi)
6 dkg vaj
1 tojás
1 mk szódabikarbóna
1 púpozott kk só
A túrót a tejjel forrald össze. Majd szűrd le egy sűrű szitán és öntsd bele egy lábasba. Add hozzá a vajat, tojást, szódaport, és a sót. ( Itt kell ízesítened ha akarod, pl. kömény, fokhagyma, snidling, vagy bármi más)
Állandó kevergetés mellett 10 percig főzd. ( amíg nyúlóssá, csomómentessé nem válik) Ha kész, öntsd egy tálkába és hagyd kihűlni. Utána borítsd ki és hagyd száradni a spájzban.
Nem hagytam száradni, bent felejtettem a hűtőben és másnap a kollégákkal meg is ettük :)
Összekever. Paprikákat megtisztít, kicsumáz, megtölt. Hűtőben tartva pár óra múlva fogyasztható. (Kár, hogy nincs több paprikám itthon :/).
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A burgonyát héjában megfőzzük és még melegen hámozzuk meg, majd felkarikázzuk. Felszeleteljük a lilahagymát és megszórjuk snidlinggel. Az ecetet az olajjal és a mustárral összekeve...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vesebabot lemossuk, lecsepegtetjük. A kukoricát leszűrjük, levét megtartjuk. A pritamin paprikát kicsumázzuk. vékony csíkokra vágjuk. Olajban megfonnyasztjuk a finomra vágott...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű