4 kg alma
4 kg ringló
1 kg cukor (ízlés szerint)
Az almát megmostam, meghámoztam, kockára vágtam, egy kis vízzel összeturmixoltam , a ringlót megmostam, kimagoztam, megfeleztem és az összes gyümölcsöt egy magas falú fazék összekevertem, majd a fazekat betettem a sütőbe először 220 fokra, majd mikor már felforrt 180 fokra és 6 órán keresztül sütöttem.
Én azért tettem bele cukrot, mert az alma savanykás volt.
Amikor kész lett üvegekbe töltöttem és lezártam, és száraz dunsztba tettem.
1. A zöldbabot megmossuk, végeit levágjuk, ha szükséges, újra megmossuk, és egészben bő, forrásban lévő vízbe tesszük, s kb. 2-3 percig előfőzzük, majd lecsorgatjuk. (A babot nem s...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű