4 kg alma
4 kg ringló
1 kg cukor (ízlés szerint)
Az almát megmostam, meghámoztam, kockára vágtam, egy kis vízzel összeturmixoltam , a ringlót megmostam, kimagoztam, megfeleztem és az összes gyümölcsöt egy magas falú fazék összekevertem, majd a fazekat betettem a sütőbe először 220 fokra, majd mikor már felforrt 180 fokra és 6 órán keresztül sütöttem.
Én azért tettem bele cukrot, mert az alma savanykás volt.
Amikor kész lett üvegekbe töltöttem és lezártam, és száraz dunsztba tettem.
.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vizet felforralom, bele dobom a szegfűszeget és a fahéjat. Kicsit áztatom, leszűröm. A nagyobb lábos aljára beöntöd a fűszeres vizet. Beleteszed a darabokra vágott birsalmát, a...
Elkészítési idő: 4 óra Nehézség: Közepes