80 dkg liszt,
5 dl HIDEG víz
1 tasak élesztő
2 kk só
Nem kell dagasztani, csak összeállítod. Kint hagyod egy éjszakára, nem kell semmit sem futtatni, hagyd a többit az anyatermészetre, majd az elvégzi a dolgát. Takard le hogy ne száradjon ki, folpack is megteszi.
Hidegen tedd be a kenyérsütő formát (lehet jénai, cserépedény, kenyérsütő forma) tűzhelybe és csavard rá a legerősebbre. Kb 20 percet hagyd, hogy átforrósodjon. Közbe megformázod a kenyértésztát. Csak lisztezni kell egy kicsit. Kiveszed a forró edényt és belehelyezed a kenyeret. Vigyázz nehogy megsüssed magad. Berakod sütni akár lefedve, kb 20-25 perc. Leveszed a fedőt mikor mar kezd pirosodni.
A hozzávalókat a szokásos sorrendben beletesszük a kenyérsütőbe, és normál kenyér programon megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Dagasztani, duplájára keleszteni. Közben 20 perc után kissé átgyúrni, jót tesz a tésztának. Ha szép hólyagosra kelt, kiborítom, 10 dkg darabokra vágom, egyenként gömbölyítem őket....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Kimérjük a hozzávalókat. A dagasztáshoz tálas mixert szoktam használni, dagasztókarral. Persze kézzel is dagaszthatunk, így viszont sokkal egyszerűbb és könnyebb. :) A lisztet a tá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű