10 ek liszt
3 ek cukor
pici só
1 egész tojás
1 mk szódabikarbóna
2 db nagy alma
szódavíz vagy erősen szénsavas ásványvíz
olaj a sütéshez
A lisztet tálba szitáljuk, elkeverjük benne a szódabikarbónát, a cukrot, a sót, majd hozzáadjuk a tojást és annyi szódavizet, amivel összedolgozva nagyon sűrű palacsintatésztát kapunk. Ekkor belereszeljük a hámozott, lereszelt almákat és evőkanállal kiszaggatva bő, forró olajban aranybarnára sütjük a fánkokat. Törlőpapírra szedve leitatjuk róluk a fölösleges olajat. Porcukorral vagy fahéjas porcukorral megszórva, lekvár kíséretében fogyasztjuk.
Az őzgerincformát folpack-kal kibéleljük, hagyjunk rá jól, hogy majd a végén be tudjuk takarni a kész süteményt! A gesztenyét a vajat a rummal kézzel, de még jobb, ha robotgéppel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A cukrot a tojásokkal fehéredésig keverjük. Ez géppel is eltart 15 percig, hogy jó legyen. 2. A lisztet összekeverjük a sütőporral, kakaóporral, szódabikarbónával. Lassan...
Elkészítési idő: több, mint 2 ór Nehézség: Közepes