50 dkg rozsliszt (világos)
10 dkg finomliszt
1 cs porélesztő
1 evőkanál só
1 evőkanál olaj
3,5 langyos víz
lenmag
A lisztet, az élelsztőt, sót összekeverem, majd hozzáteszem az olajat és a langyos vízzel jól kidagasztom. meleg helyen két órát kelesztem. Amikor megkelt, rudat a tésztából, nyolc darabba vágom, kinyújtom és kiflifomárba tekerem. Sütőpapíros tepsibe teszem, megkenem a tetejét vízzel, megszórom lenmaggal, és még pihentetem. A sütőt előmelegítem, berakom a kifliket és 200 fokon. 30-40 perc alatt megsütöm. A sütő aljára egy lábasban vezet teszek.
Amikor elkkészült megspriccelem a tetejét vízzel.
Kalácstekercs,ami eredetileg kenyértekercs lett volna.A megkelt,kevésbé édes kalácstésztát téglalap alakúra nyújtom,megkenem olajjal.Teszek rá egy réteg hajszálvékonyra szelt sajto...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk, zsemléket formázunk a tésztából (aminek kissé lágynak kell lennie, nem olyan sűrű mint egy kelt tészta), majd légkeveréses sütőben 180 fokon 20 perc al...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű