400 pitypang virág (megszámoltam és közvetlen a virág alatt csíptem le)
1,5 l víz
1 citrom(melyet karikára vágtam)
1 kg cukor
2 cs vanilíás cukor
A pitypangvirágot feltettem 1,5 l vízzel, a karikára vágott citrommal, 2 csomag vanilíás cukorral és lassú tűzön főztem egy órán keresztül, majd leszűrtem. A főzethez adtam 1 kg cukrot és szintén lassú tűzön még egy órát főztem, amíg sűrűsödni kezdett. Eleinte folyós az állaga, de ha kihűl felveszi a méz formát.
Mikor elkészült, jól kimosott üvegekbe raktam, lezártam, majd fejre állítottam. Száraz dunsztba hagyom kihűlni.
Ebből a mennyiségből 3 kis üveg mézem lett, mivel első próba volt. Legközelebb nagyobb mennyiséget fogok készíteni.
1. Vékony héjú citromot megmosunk, hajszálvékony karikákra vágunk. 2. Citromonként 5 dl vizet számítva, 24 óráig áztatjuk, majd tűzre tesszük, és addig főzzük, amíg az áztatólé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az almát megmostam, meghámoztam, kockára vágtam, egy kis vízzel összeturmixoltam , a ringlót megmostam, kimagoztam, megfeleztem és az összes gyümölcsöt egy magas falú fazék összek...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű