savanyú káposzta
darált hús
rizs
bordavég/ apróhús (ki mit szeretne bele tenni)
vöröshagyma
só, pirospaprika, egész bors
Rántást készítek kevés lisztből és olajból/zsírból. Felengedem annyi vízzel , amennyi levet szeretnék a káposztára.
Beleteszem a savanyú káposztát.
A vöröshagymát felkockázom, azt is beleteszem, sózom, paprikázom és szórok bele egész borsot.
Közben a darálthúst összekeverjük tojással, sóval őrölt borssal és annyi rizzsel, hogy formázható massza legyen. (De ne legyen túl sok, mert akkor nagyon kemény lesz a gombóc)
Gombócokat formálunk belőle, és ha felforrt a káposztás lé, akkor beletesszük a gombócokat és nagyon óvatosan megkeverjük, hogy ne ragadjon le. (Azért óvatosan, nehogy szétessenek a gombócok)
Lassú tűzön készre főzzük a gombócokat, ha megfőtt akkor van kész.
Aki szeretne tehet bele tejfölt is
Össze forralni kihütteni s utánna rá önteni ,naponta forgatni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A snidlinget, bazsalikomot és a chilit apróra vágjuk. A hússzeleteket kiklopfoljuk, sózzuk. Az apróra vágott snidlinget, bazsalikomot, és chilit elkeverjük a mackósajttal. Ízesítj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vastagaljú serpenyőben felforrósítottam a vajat és az olajat, beledobtam a fűszerágakat és a fokhagymát majd oldalanként 1-1 perc alatt kérget sütöttem a steakekre. Csak a serpeny...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz