1 kisebb édesburgonya vízben főzve
1 tojássárgája
1 ek. kókuszliszt
1 ek. utifűmaghéj
1 gerezd fokhagyma
kisebb vöröshagyma fele
só,
bors
kockára vágott húsos szalonna (most sült császár volt)
Villával összetörtem az édesburgonyát, belekavartam a tojássárgáját, liszteket, fűszereket, és a kockázott szalonnát.
Kerek szilikonformába tettem, tetejére még szalonnát rakosgattam.
Sütés 200 fokon 35-40 perc
langyos cukros tej -élesztő-futtatom. liszt-margarin-tojás-élesztős liszt -dagasztom-kelesztem-kiszagatom-Tepsibe mélyedést nyomunk lekvár bele :)
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A pörkölthúst ledaráljuk, és megtöltjük vele a pala¬csintákat. Tűzálló tálba rakjuk, szorosan egymás mellé. A pörkölt szaftjából a tejföllel mártást készítünk. Meg¬fűszerezzük, é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát sós vízben megfőzöm, leöblítem, és az olvasztott vajon megforgatom. Egy kisebb tepsit kikenek a vajjal, és meghintem a zsemlemorzsával, majd a főtt tészta egyharmad részé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű