50 dkg Darált pulykacomb vagy sertéshús fűszerezve: sok fokhagyma, piros paprika, bors, pici só. A darált húst 20 gramm zabkorpával és 1 db tojással összegyúrom, kicsi gömböket tepsibe, sütőpapírra helyezek. Letakarom fóliával, 35 percig 200 fokon így sütöm, majd leveszem a fóliát és még pirítom addig, míg olyan nem lesz a színe, mint a "hagyományos" fasírtnak, ez kb. 25 percet jelent. Nagyon finom tepsiben sütve, sok zsír kisül így belőle, sokkal egészségesebb, mint a "hagyományos" fasírt. És nem mellesleg a konyhában sem lesz olaj szag :D
Az egész adag adatai: (sertéshúsból)
948 kalória
114g fehérje
13,9g szénhidrát
47,5g zsír
Kb. 20-25 db jön ki ebből, attól függ, mekkora golyókat formálunk.
Ha 20db lesz akkor 1db 47,4 kalóriát, 5,7g fehérjét, 0,7g szénhidrátot és 2,4g zsírt tartalmaz.
Össze forralni kihütteni s utánna rá önteni ,naponta forgatni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A húst ujjnyi csíkokra szeleteljük, megszórjuk sóval, borssal, és beletesszük az Okosedénybe. Hozzáadjuk a borsót, a gombát, az apróra darabolt paprikát, paradicsomot. Rátesszük a...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes
A karajt csontjától és zsírjától megtisztítom, és a húst forró vajban körös-körül átsütöm. Leöntöm annyi tejjel, hogy ellepje, megsózom, hozzáadom a kakukkfüvet meg a citromlevet,...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű