Összesen: 45 dkg ribizli, meggy, málna, eper, őszibarack, sárgabarack, alma stb., illetve, ami a kamrában található. Bármilyen gyümölcs-kombináció (fagyasztott és befőtt is) jó.
A gyümölcsöket kimagozzuk, daraboljuk, egy tálba tesszük, lehűtjük, két-három kanál cukrot, vagy édesítőt adunk hozzá, narancsitalt öntünk rá, majd 3-4 dl tejszínből könnyű habot készítünk és ráöntjük a gyümölcsre.
Ha tilos tejterméket fogyasztanunk, akkor a gyümölcs egy részét össze-turmixszoljuk, és azzal sűrítjük.
Egy nagy lábosba beleöntöm a meggybefőttet a levével együtt és 2 üveg vizet. Bele a só, a fahéj, a szegfűszeg, cukor. Elkezdem főzni és amikor majdnem kész belekockázom az almát....
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű
A meggyet felteszem főni pont annyi vízzel, amennyi ellepi és 5-6 db szegfűszeggel. Mikor megpuhult, hozzáadjuk a tej 1/3-val elkevert pudingport, a fahéjt és a joghurtot. Végül me...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű