• 30 dkg finomliszt
• 1 tk. só
• 1 ek. cukor
• 1 tojás
• 1 tojás sárgája
• 1,5 dl langyos tej
• 3 dkg puha vaj
• 1,5dkg friss élesztő
A tejet meglangyosítjuk és egy teáskanál cukorral elkeverjük, majd belemorzsoljuk az élesztőt. Pár percig hagyjuk, míg az élesztő felfut.
Addig a kelesztő táljába mérjük a többi hozzávalót, végül hozzáadjuk az élesztős tejet is. A tésztát alaposan kidolgozzuk. Langyos helyen 45-50 percig pihentetjük.
Lisztezett felületre borítjuk, és óvatosan gombócokat formálunk belőle,majd egyesével hosszú csíkokra nyújtunk . Az egyik végén az egyharmad részét ujjnyi széles csíkokra vágjuk, majd a másik végétől kezdve feltekerjük.
A megformázott tésztát sütőpapíros tepsire fektetjük, egy ruhával letakarjuk és a sütő közelében kb. 45-50 percen keresztül pihentetjük. Ezalatt a sütőt előmelegítjük 170 fokra.
A meg kelt kifliket 20 perc alatt sütjük pirosra. Ebből az adagból kb 12 db csiga lesz.
A kifliket amint kivesszük a sütőből megkenjük olvasztott vajjal, majd meghempergetjük a cukros fahéjban. Rácsra tesszük hűlni őket.Ebből a mennyiségből 12 db lett nekem
A 30 dkg lisztből, 18 dkg vajból, kevés sóval, 2 tojássárgájával és annyi tejföllel, hogy kissé lágy legyen, tésztát gyúrunk. Ujjnyi vastagra nyújtva és a széleit fölhajtva tepsibe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összekeverjük a túrókrém hozzávalóit. Belegöngyöljük a sonkába, és már kész is!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű