2 l 100 %-os narancslé
3 dl zsíros tejszín
1 csomag vaníliás cukor
ízlés szerint porcukor
1 kisebb, érett sárgadinnye
3 őszibarack
1 banán
A narancslevet tálba öntöttem.
A tejszínt nagyon vékony sugárban kezdtem hozzáönteni, közben kézi habverővel folyamatosan kevertem, nehogy a tejszín kicsapódjon.
Amikor az összes tejszínt elkevertem a narancslében, hozzáadtam a vaníliás cukrot (én porcukrot nem tettem hozzá, helyette a vaníliás cukor mennyiségét dupláztam, ez ízlés kérdése) és kevergetve feloldottam benne.
Közben Ádám megtisztogatta a gyümölcsöket, kockákra vágva került az alaplébe a banán és a meghámozott őszibarackok, továbbá a sárgadinnye, golyók formájában.
Az élesztőt felfuttatjuk kevés langyos vízben , hozzáadjuk a szobahőmérsékletű liszthez ,rátöltjük az aludttejet , sót ,fahajat, porcukorból 5 dkg , összekeverjük ,hozzáadjuk a toj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúrni, klasszikus húsdarálón a formán átnyomni, sütés előtt cukorral megszórni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű