zzávalók:
5 db főtt tojás
2 ek. tejföl
1 tk. mustár
pici só
2 tk. apróra vágott petrezselyem(lehet szárított is)
csipetnyi őrölt bors, őrölt kömény
2 tk. reszelt lila hagyma
margarin
A keményre főzött tojásokat lereszeljük és tálba tesszük. Jöhet hozzá a többi hozzávaló. Margarinból annyi kell, hogy kenhető krémet kapjunk. Egy órára betesszük a hűtőbe, hogy az ízek összeálljanak, és a krém állaga is kicsit szilárduljon.
1. A banánt felkarikázzuk, majd villával pépessé törjük. 2. A csokit apró darabokra vágjuk. 3. Hozzáadjuk a kimért zabpehelyhez a banánpépet és a csokit, majd összekeverjük....
Elkészítési idő: 20 perc Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk. Diónyi golyókat formázunk belőle, majd ostyasütőbe téve egyenként, fél perc alatt kisütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szikkadt kenyeret kockára vágom, a tojást a tejjel elkeverem, sózom, majd beleforgatom a kenyeret. Felforrósított zsírban adagonként megsütöm, reszelt sajttal megszórva tálalom.
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Könnyű