1 kg alma
5 dl tej
2 dl tejszín
20 dkg cukor
4 tojás sárgája
1 csomag vaníliás cukor
ízlés szerint fahét
5 dkg dió
A diót egy serpenyőben kicsit megpirítjuk, majd durvára feldaraboljuk.
Az almát nagy lyukú reszelőn lereszeljük, majd egy lábosban fahéj, és1dl víz hozzáadásával fedő alatt megpároljuk. A végén hozzáadunk 3-4 ek cukrot, összeforraljuk, és botmixerrel pürésítjük.
Egy lábosban a tejet, a maradék cukorral, és a vaníliás cukorral felforraljuk, majd levesszük a tűzről, és apránként, folyamatos kevergetés mellett a tojássárgájához adjuk. Visszaöntjük a lábosba, visszatesszük a tűzre, és folyamatos kevergetés mellett besűrítjük, majd hagyjuk kihűlni.
A tejszínt habbá verjük, majd a kihűlt főzött krémhez keverjük. Hozzáadjuk a kihűlt almapürét is, majd az egészet fagylaltgépbe tesszük, és kifagyasztjuk vele. (félidőben hozzáadjuk a pirított diódarabokat is)
Ha nincs fagylaltgépünk, tegyük egy műanyag edénybe, így állítsuk be a fagyasztóba, és félóránként keverjük át a kívánt állag eléréséig.
ketkes.com oldalon több recept is van fagyiból.
Paprika, paradicsom egy aprítóba szétvágva, vagy ledarálva... hozzá a só... mehet üvegekbe... nem semmi tartósító a só az tartósít..
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az állaga sűrűbb kell hogy legyen mint a palacsinta tésztája. A hozzávalókat tegyük egy turmixgépbe, és jól turmixoljuk össze. Majd kicsit olajozzuk be a gofrisütőt (én most kók...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A konzervet kinyitod és a halat összekevered a vajjal és 1 db citrom levével. Kicsit sózd is meg. Kenhető a pirítósra.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű