1 liter tejet egy pici cukorral felteszek főni és hozzàöntöm a grìzt én szemre szoktam a lényeg hogy egy folyòs tejbegrìzt kapjunk.Félreteszem a tűzről.
3 tojàst szétvàlasztunk és a tojàssàrgàjàt habosra verem cukorral ìzlés szerint,majd hozzàöntöm a grìzhez és jól elkeverem.visszateszem a tűzre és kb 1 percig kevergetem. Újra leveszem a tűzről a fehérjét kemény habbà verem és ezt is hozzà keverem a grìzhez.kb fél percre még visszateszem a tűzre folyamatosan keverem,hogy ne égjen le. És kêsz könnyed habos .
Először a ragut készítjük el a hozzávalókból. A vöröshagymát felaprítjuk, olajon megpároljuk, a többi hozzávalókat hozzáadjuk és készre sütjük. A tojásokat a tejjel, sóval, lisztt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojásokat alaposan felverem, megsózom, és jól elkeverem. A gázt meggyújtom. A serpenyőbe kevés olajat hevítek, ráöntöm a tojást és ízlés szerint megsütöm. (kocsonyásra, keménye...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű