0.5 kg liszt, 0.5 dkg só, 1 citrom héja, 2.5 dl langyos tej,5 dkg cukor , 1 cs. vaníliás cukor, 1 tojás, 2.5 dkg élesztő. Az élesztőt a cukros tejben felfuttatjuk, majd összeállítjuk a tésztát. Ezután, 5 dkg olvasztott vajjal alaposan kidolgozzuk. 1 órán keresztül kelesztjük, majd ledagasztjuk. Ismételt kelesztés következik, de most már csak a duplájára.
A tálból kiborítva elosztjuk, -úgy, ahány ágra szeretnénk fonni.
Fonás után egész tojással lekenve újfent kelesztjük,majd sütjük. 40 perc, de ezt sütője válogatja. Félidőben, -ha nagyon pirulna, takarni kell.
Minden hozzávalót összekevertem. Előmelegítettem a 32 cm-s palacsintasütőt közepes lángon, s vékonyan megkentem kókuszolajjal. Ráöntöttem a masszát, amit egy fa pálcával terítettem...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vízből 1 evőkanálnyit tégy félre. A többihez keverd a kakaóport, a tejszínt és a cukrot. Lassú tűzön, nagyjából 20 percig folyamatos kevergetés mellett főzd, amíg kissé sűrűsödni...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes