50dkg finomliszt
3dkg margarin
1 evőkanál étolaj
2 kiskanál só
1 evőkanál cukor
2 dkg élesztő
1 dl tej
szűk 2dl langyos víz
A margarint olvasztva teszem bele.
A kiflik tetejét vízzel kenem le, majd a sajtot teszem rá.
Általában 10 g sajt 1 kiflibe.
Nagyon finom.....
vigyázni mikor egymás mellé teszem a sütőbe nem szabad túl közel tenni.
Egyenként sütőpapírt teszek a kiflik közé.
Isteni Finom)))j
1 kifli kb. 100 g-os.....
Ezekböl a hozzávalókból kenyértésztát dagasztunk, sokan a kenyérsütögépet használják dagasztásra, nekem van egy Thermomixem, én legtöbbször ezzel dagasztom, de van amikor kézzel...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Keverjük össze a listeket, a sót és az olajat egy tálba. Az olajat egyenletesen dolgozzuk be. Hagyjuk állni 1 órán át. (Ha azt akarjuk, hogy megkeljen hagyjuk másnapig állni.) Aprá...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes