2,5 kg uborka
2 csomag kapor
1 fej fokhagyma
csombor, ez el is maradhat
3-4 db öreg krumpli
só (ahány liter a víz, annyi kanál só kell)
az uborkát jól megmossuk, bevagdossuk hosszában 4 felé, ügyelve arra, hogy a két végénél ne vágjuk el, egybe maradjon,
az üveg aljára betesszük a kaprot, a fokhagymát és egy szál csombort (ez el is maradhat)
erre karikázzuk megmosott, tavalyi krumplit,
belehelyezzük az uborkákat,
sós, langyos vízzel felöntjük, hogy teljesen belepje az uborkákat,
tetejére rakjuk a többi krumpli karikát és kaprot,
alufóliával letakarjuk, és kitesszük a napra,
pár nap múlva fogyasztható,
ilyenkor az uborkákat átrakjuk egy másik edénybe,
ráöntjük a leszűrt levet és a hűtőben tároljuk.
Az uborkát többszöri váltott vízben alaposan megmosom, megsúrolom, végeitől megszabadítom. A hagymát megpucolom. Az uborkát héjastól és a hagymát uborkagyalun nagyon vékonyra szele...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összetevőket hidegen összekeverni. Fűszereket az üveg aljára rakni. Hűtőben tárolva!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű