1,5 adag, nagy tepsiben. (1 adagot magam eltüntetek...akkor a többieknek mi marad?)
60dkg liszt, 22,5dkg zsír, 2tojás, 3/4cs. sütőpor, 3ek.p.cukor, 1,5dkg élesztő (nem futtatom, csak a hideg tejfölbe belemorzsolom), -tejföl szükség szerint.
Összeállítom, 3 részre osztom, egyenként elnyújtom, töltöm.
Tölteléknek 7dl sárgabarack-lekvárt, 40dkg őrölt diót, 4 marék kr.cukrot, 2 vaníliás cukrot és 1 citrom reszelt héját használtam.
Az összeállított tésztát lekentem tejföllel, villával megszúrkáltam.
1 órát pihentettem a tepsiben, majd 180C°-os sütőben 40 perc alatt készre sütöttem.
Máz:
4cl víz, 10dkg kr.cukor, 3ek. holland kakaó. Ezt állandó keverés mellett, takarék lángon összemelegíteni (hogy a cukor elovadjon), majd 10 dkg VAJat beledobva, felfőzni. Még melegen a kihült sütire önteni. Eztán nem bírni magunkkal és máris a széleit levágni....mer' muszáj tesztelni... :D ^_^
Verd fel a tojássárgájákat a cukorral. Add hozzá a szobahőmérsékleten megpuhult vajat, a darált mandulát, a túrót, a citromhéjat, a vaníliakivonatot. Gépi mixerrel 8 percen át jól...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A banánokat csíkokra vágva mártogasd bele a mézbe, majd kókuszvajon, lassú tűzön pirítsd meg. A végén szórd rá a darált diót, és pár másodpercig pirítsd még.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarint, porcukrot, tojást, vizet, kókuszreszeléket, sütőport és a lisztet összegyúrjuk. Pici kifliket készítünk (kisebbet, mint a kisujjunk). Sütőpapírral bélelt tepsire tess...
Elkészítési idő: 30 min Nehézség: Könnyű