22 dkg liszt
15 dkg cukor
1/2 teáskanál szódabikarbóna
1/4 teáskanál só
7 1/2 dkg vaj
1 tojás
1 teáskanál vaníliakivonat
2 dl tej
1, Sütőt előmelegíteni 175 fokra
2,Liszt cukor só szódabikarbóna egy tálban összekeverni
3, Vajat megolvasztjuk kicsit kihűtjük, bele a tojás, vaníliakivonat és a tej jól összekeverni
4, Lisztes edénybe beletölteni a vajas edény tartalmát, összekeverni
5, Muffintepsibe szétosztani 15-20 perc (kicsit beleragad szóval jó ha van muffinpapír)
6 Megolvasztunk még némi vajat. A kész de még meleg muffint belemártjuk majd fahéjas porcukrot szórunk rá
Én igazi vaníliakivonatot használtam és zseniális lett vele
A tészta hozzávalóiból piskótát sütünk, majd kétfelé vágjuk, vagy már eleve két lapot sütünk. A krémhez a tejet a pudingporral felfőzzük és kihűtjük. A margarint a porcukorral és a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A fél vaníliarúdból kikapart vaníliamagokat és a mézet a habtejszínhez adjuk, és forrásig melegítjük. Az apró darabokra tört fehér csokoládét a vaníliás-mézes tejszínbe dobjuk és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat és a cukrot összekeverjük majd fokozatosan adagoljuk a lisztet Könnyen gyúrható tésztát készítünk. Használhatjuk almás pitének,islernek,vagy lekvárral töltött linzernek.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű