Hozzávalók:
140 g joghurt
2 dl víz
3 ek. burgonyapehely
2 tk. só
csipet aszkorbinsav
0,5 dl olaj
25 dkg öregtészta
50 dkg BL 80 liszt
1 tk. cukor
2 dkg friss élesztő
tetejére:
reszeltsajt
A hozzávalókból a szokásos módon tésztát dagasztottam, kicsit lágyabbra mint a kenyértészta. Duplájára kelesztettem a kelesztőtálba, majd enyhén lisztezett felületre borítottam. 6 egyenlő részre osztottam, az itt leírtak szerint megformáztam. Vékonyan beliszteztem őket, hogy ne ragadjon rá a tasak, majd 3 darabot tettem egy-egy sütőzacsiba, keresztben, egymástól nagyobb távolságra. Hagytam őket megint jó duplájára kelni. Megszórtam reszeltsajttal, majd a zacsi száját a legszélső tészta alá hajtottam óvatosan. 220 fokos előmelegített sütőben sütöttem 15 percig.
Kiváló szendvics alap.
Összekeverem, kelesztem, 15 percig. Ha megkelt hozzá az olaj, liszt,só. Dagasztom. Ha túl kemény kis víz. Duplájára kelesztem. Kiszaggatom 9-10 cm körökre, kelesztem. Száraz s...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
elkészítést kinézni dagasztott tészták sütésénél :)
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz