3 tojás
90 g lágy vaj
120 g kristálycukor
3 teáskanál vanília aroma
60 g liszt
30 g cukrozatlan kakaópor
200 g lágy krémsajt
175 fokra melegítjük elő a sütőt. Szétválasszuk a tojásokat, mindegyiknek a fehérjét külön tálba tesszük (a sárgákra most nem lesz szükség). Félretesszük. Egy kis tálban összekeverjük a vajat 90 g cukorral. Beleteszünk 1 tojásfehérjét és egy egész tojást, valamint a vanília aromát. Alaposan összekeverjük őket. Jöhet bele a liszt, a kakaó, majd fokozatosan adagoljuk a tojásos masszához, amíg egyenletesen el nem keverjük az egészet és egységes masszát nem kapunk. Egy sütőpapírral bélelt 20 cm x 20 cm-es sütőtálba öntjük a masszánkat.
Egy kis tálban simára keverjük a krémsajtot a maradék cukorral. Beleöntjük a második tojásfehérjét is. Evőkanalanként ráadagoljuk a sötét masszára, majd egy késsel örvényeket húzkodunk a tésztába.
25-30 percig sütjük, amíg kicsit megszilárdul a tészta és elválik a sütőtál szélétől. Sütőrácson hagyjuk kihűlni
Keverjük össze a száraz hozzávalókat. Öntsük hozzá a langyos margarint.Üssük bele a tojást és gyúrjuk össze. Fóliába csomagolva 1 napra tegyük hűtőbe. Sütés előtt melegítsük elő...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és 3 részre osztjuk. A sütőlemezt sütőpapírral kibéleljük. A egyik tésztát kisodorjuk és megkenjük lekvárral. A széleit feltekerjük, közepén...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű