100 g cukor az eredeti receptben 300 g cukor van én ezt soknak tartom igy csak 100 g adok hozzá.
4 tojás
10 evökanál víz
200 g liszt
1 csomag sütöpor
1 evökanál sütö kakaó.
krém
Krém
140 g puha vaj
140 g darált dió
cukor ízlés szerint
rum ízlés szerint
tej
csokimázz
100 g cukor,
1 evökanál kakaó,
tej.
kb 40 g vaj
kemény habbá fölverjük a 4 tojásfehérjét
A cukort 4 tojássárgájával és 10 evökanál vízzel habosra összekeverjük.
Hozzá adjuk a lisztet sütöport kakaót, jól összekeverjük. Lazán bele keverjük a fölvert tojásfehérjét.
200 fokon sütjük. ( Én egy 26 cm tortaformában szoktam de lehet tepsziben is sütni.
krém
A darált diót cukorral és egy kevés forró tejjel össze keverjük,majd a vajjal jól összedolgozzuk. Rummal izesitjük.
A kihült tésztára rákenjük.
csokimázzal bevonjuk a tetejét.
A tésztát úgy készítjük mint a piskótatésztát, majd kettéválasztjuk és az egyik felébe beleöntjük a kakaót. Mindkét tésztát 170 fokon sütjük. Közben elkészítjük a pudingokat. A rét...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
mindenféle mindenféle
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A 6 tojás sárgáját kikeverjük a cukorral és a vanillin cukorral. Hozzákeverjük a mogyorót/diót/mandulát, a lisztet és a sütőport. A 6 tojás habját kemény habbá verjük, végül belefo...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű