4 db alma
4 kk. fahéj
1 kk. stevia por (vagy porxukor)
Mosd meg az almákat, csumázd ki és gyaluld le nagyon vékony szeletekre.
Egy kis tálkában keverd össze a fahéjat a stevia porral, majd egyenként nyomkodd bele az alma szeleteket, hogy mindkét oldalukra ráragadjon a fűszer.
Sütőpapírral, vagy szilikon sütőlappal kibélelt tepsire pakold rá az alma szeleteket (nálam két tepsi lett tele), majd légkeveréses sütőben 100 fokon aszald először 30 percig. Utána cseréld meg a tepsiket (ami felül volt eddig rakd alulra és fordítva), majd hagyd még újabb 30 percig bent a sütőben aszalódni.
Ha lejárt az összesen 1 óra, akkor fordítsd meg újra a tepsiket és még 30-40 percig aszald.
Az apróra vágott kolbászt összekeverjük a juhtúróval és a felvert tojással, majd a masszát a kenyerekre kenjünk, a tetejükre paradicsomszeletet fektetünk, és betoljuk őket a sütőbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
tejszín program a poharak aljára cukormentes lekvár
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukkinit megtisztítjuk, nagylyukú reszelőn lereszeljük, majd besózzuk. 15 percet állni hagyjuk, ezután kinyomkodjuk a levét. Mehet bele a sajt, petrzselyem zöld, bors, fokhagyma...
Elkészítési idő: 50 perc Nehézség: Nehéz