2 dl fehér rum
4 kk. kókuszvirágcukor (vagy xilit, illetve eritrit)
4 db vanília rúd
Fogj egy csinos, zárható üvegcsét majd öntsd bele a fehér rumot (a barna rum azért nem jó, mert azt karamellizált cukorral dúsítják), rakd hozzá a kókuszvirágcukrot (ez ugyan kompromisszumos, hiszen a magas fruktóz tartalma miatt sokan nem használják a paleo konyhában, ez esetben próbálkozz meg sima xilit vagy eritrit használatával) és rakd bele a félbe vágott és kicsit felhasított vanília rúdakat is.
Hagyd, hogy összeérjenek benne az ízek és illatok, mindennap rázogasd fel és kb. 1 hónap múlva finom rum aromával ízesítheted sütijeidet. Ráadásul folyamatosan pótolhatod benne az összetevőket is, így nagyon sokáig kitart majd ez a mennyiség.
A szilvát megmossuk, kimagozzuk és apróra ledaráljuk. Lábasba rakjuk majd hozzáadjuk a cukrot, csokit és a vaniliás cukrot. Jól összekeverjük és a forrástól számítva 5 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A gyümölcsöt megmossuk, kimagozzuk, kézzel összenyomkodjuk. Hozzáadjuk a befőzőcukrot. Állandó keverés mellett forraljuk. Hozzáadjuk a mentacsokrot. Ami...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 adag magozott, tisztított, darabolt őszibarackot felfőzök a cukorral és a dzsemfixxel és beledobok egy rúd kimagozott vaníliarúdat (a héját is).
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű