1 egész kacsa
Só
Bors
2 db narancs
Rozmaring
Lila káposzta
Olaj
Cukor
Ecet
Őrölt kömény
Alma
Megtisztítom, beirdalom a kacsát.Sózom borsozom.Beteszem egy jénaiba vagy tepsibe.Lefedem fóliával és 180 fokon körülbelül 1-1,5 óráig sütöm alsó felső programon.Ha letelt az idő megfordítom a kacsát.Visszateszem a fóliát is és még sütöm 40 percig.Leveszem a fóliát.Mellé karikázom a narancsot, megszórom a rozmaringgal.Visszateszem még meg nem pirul a teteje.Lila káposztát lereszelem.Besózom.Hagyom állni 10-15 percig.Pici olajat hevítek, kinyomkodjuk a káposztát.Rárakom az olajra a káposztát addig az almát lereszeljük.Hozzá adjuk a káposztához az almát,pároljuk pár percig és utána ízesítjük.Előbb egy kevés ecettel utána őrölt köménnyel és cukorral ízlés szerint.
A csirkét megmossuk, feldaraboljuk, megsózzuk és borsozzuk. A margarinon átpirítjuk, majd melegen tartjuk. A megmaradt margarinban megpirítjuk a felkockázott vöröshagymát, a gyuf...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Tócsi felére ráhelyezzük a salátát, megpakoljuk hússal, zöldségekkel, teszünk rá öntetet, félbehajtjuk és megszórjuk reszelt sajttal
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A csirkemellfiléket megmosom, papírtörlővel megtörlöm, majd nyolc egyenlő szeletre vágom. (Ha túl vastag, akkor húskalapáccsal egy picit megütögetem, de ne legyen vékony a sze...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű