½ kg natúr tejpor (ne legyen ízesítve, még cukorral sem)
40 dkg cukor
1 dl víz
15 dkg vaj+ amennyivel a tányért kikenjük
2-3 ek. kakaó
aszalt gyümölcs, vagy dió, mogyoró, ki mivel szeretné ízesíteni
A vizet a cukorral szirup sűrűségűre összefőzzük. Ehhez körülbelül 7 perc szükséges, akkor jó a szirup, amikor szálas lesz. Ekkor levesszük a tűzről és a vajat kockánként folyamatos keverve hozzáadjuk. Mindig várjuk meg, amíg a beledobott vaj elolvad, csak utána tegyük bele a következő darabot. A tejport a kakaóporral szitáljuk össze úgy, hogy ne maradjanak benne csomók. Folyamatosan öntsük a szirupos masszához és gyorsan keverjük el benne, mert a massza nagyon gyorsan fog kötni. Mikor elkészültünk, azonnal öntsük ki egy alaposan kivajazott tányérba. Ha szeretnénk ízesíteni aszalt gyümölccsel vagy csonthéjasokkal, ekkor még bele lehet nyomkodni. Fontos, hogy a tányért alaposan vajazzuk ki, mert ha nem tesszük, akkor nagyon nehéz lesz kiszedni a csokit, ha már teljesen meghűlt és kivágunk belőle egy darabot.
Tölteléknek alma baracklekvárral keverve Sütés után megszórni porcukorral, visszatenni a sütőbe, rákaramellizálódik a cukor.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összeturmixoljuk, és pár percet állni hagyjuk, hogy az útifűmaghéj megszívja magát. Majd gofrisütőben kisütjük. Lekrvárral tálaljuk, de önmagában is szivesen eszeget...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Két banánt pürésítünk (felkarikázzuk, majd villával vagy krumplinyomóval szétnyomkodjuk), hozzákeverjük a porcukrot, majd fokozatosan a darált háztartási kekszet is. A masszából k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű