-5 db alma
-2 kk liszt
-ízlés szerint cukor, fahéj, szegfűszeg
-1/2 csipet só
-víz
A meghámozott, apró darabokra vágott almát, a fahéjjal, szegfűszeggel, pici cukorral és sóval kb. 1,5 l vízben főzöm puhulásig. Amikor már szinte szétesnek az almadarabkák kikeverem a lisztet vízzel és besűrítem vele a levesemet. Pár percig még főzöm.
Lehűtve a legfinomabb!
Víz mellett lehet tejjel is készíteni.
A sütőtököt megpucoljuk, kimagozzuk, a húsát kockákra vágjuk, ebből fél kilót kimérünk. Az almákat megpucoljuk, magházat eltávolítjuk, majd felkockázzuk. A hagymát olajban megpuh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet a tejszínnel együtt feltesszük melegedni. Közben egy jeges vizes edénybe beleállítunk egy fém keverőtálat, hogy hűljön. Ebbe fogjuk önteni az elkészült sárga krémet. A cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű