90 g porcukor-sima is jó
3 db tojás
1 zacskó vaníliás cukor
150 g búzaliszt
300 ml tej (2,8%-os)
200 ml habtejszín
0.5 csipet só
350 g meggybefőtt (magozott)
egy kb. 30 X 24 cm-es tepsit vékonyan kivajazunk, kilisztezünk, bele a meggy. tojásokat EGYBEN habosítsuk, majd 2 részbe cukor hozzá, majd a többi. majd a lisztet lassan, kézi habverő segítségével beleforgatjuk a híg masszába. előmelegített, 180 C-os sütőbe kb. 30 perc alatt.
kihűl,
szeletel,
mind megeszi :)
elég híg lesz, nem kell megijedni. később pont ettől lesz olyan krémes és lágy.
szerintem más gyümölccsel is ehető lenne: pl barack
A margarínt a lisztben elmorzsoltam. A többi hozzávalókkal együtt elkészítem a tésztát amit beteszek legalább egy fél órára a hűtőbe. Addig elkészítettem a túrós tölteléket. E...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes