1 kg liszt
5,5 - 6 dl tej
6 ek olaj
4 ek cukor
1 ek só
5 dkg élesztő
tepsi kikenéséhez:
25 dkg margarin
A hozzávalókból egy könnyű tésztát dagasztani, duplájára keleszteni.
3 felé osztani, minden gombócot 2 felé, /6 db/.
Tenyérnyi körökre nyújtani, 8 fele vágni, feltekerni.
A tepsit kikenni 25 dkg margarinnal, és a kifliket rárakni.
20 perc pihenés, tojással megkenni, maggal szórni.
200 fokos sütőben 20-25 percig sütöm.
A megsült kifliket a tepsibe hagyni kihűlésig, hogy a kiflik felszívják a margarint, ettől lesz finom és ropogós.
A 200 g lisztet tálba szitáltam, hozzáadtam a cukrot és a közepébe öntöttem a vizet. Belemorzsoltam a 20 g friss élesztőt, alaposan összekevertem. Lefedtem egy tányérral a tála...
Elkészítési idő: 1 óra 15 p Nehézség: Közepes
Elkészítés: A száraz és folyékony hozzávalókat külön edényben keverjük össze, majd dolgozzuk össze. 5 perc pihentetés után, a tésztából nedves kézzel formázzunk kenyeret, majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű