7 tojásfehérje
csipet só
13 ek. cukor
6 ek. hideg víz
7 tojássárgája
10 ek liszt /BL55
3 ek kakaó
10 g sütőpor
citromhéj
krém:
2,5 ek zselatin
1 dl víz
20 dkg cukor
6 dkg kakaó
1,2 l habtejszín
tető:
15 dkg étcsoki
4 ek olaj
Tojásfehérje,só, cukor, víz . Ezt habbá verni, hozzá a fél citrom,lé Egyenként hozzá a tojássárgája. Liszt,kakaó sütőpor, citromhéj. Felezni 2 nagy papíros tepsibe. 180 fok, előmelegített sütőbe egyszerre mindkettőt. (2.és 4.sínre). Légkeverést kapcsolva, a hőt 170 fokra mérsékelve 13-15 perc alatt sütni.
Étcsokit olvasztani, olajjal,az egyik lapot megkenni, hűtőbe tenni, felvágni.
Zselatint vízben feloldani, ha megszívja magát, felmelegíteni. Cukorral kakaót össze, hozzá a habtejszínt, géppel habbá verni , a végén hozzá a langyos zselatin.
Rákenni az alsó lapra, majd a felszeletelt csokis kockákat rátenni.
Hűtőbe tenni.
A krémhez 5 dl tejben megfőzzük a pudingport. Amikor a puding kihűlt, hozzáadjuk a margarint és a porcukrot, kikeverjük, végül hozzá keverjük a cappucino port.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot a tojásokkal és a vajjal keverd habosra. A lisztbe szórd bele a sütőport és a kakaóport. Vegyítsd a kettőt, majd az egészet keverd simára. A legjobb, ha kézi habverővel do...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral vagy alufóliával, ezt 10 dkg margarinnal alaposan kikenjük - ne sajnáljuk a margarint, különben bele ragad a sütink a tepsibe ! A tojások sárgáj...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Nehéz