20 - 25 dkg gesztenyemassza
15 dkg puha vaj
3 ek. cukor
1 cs. vaníliás cukor
4 ek.rum
30 dkg darált háztartási keksz
kb. 0,5 dl tej
máz:
5 ek. kakaó
5 ek. cukor
kis víz
kis margarin
A gesztenyemasszát a tej kivételével az összes hozzávalóval összekeverjük, annyi tejet adunk hozzá, hogy jól formázható legyen, golyókat formázunk.
A kakaót,cukrot , vizet megolvasztjuk, simára keverjük a margarinnal. A golyókat egy fogpiszkálóra szúrva háromnegyed részig a csokoládéba mártjuk, picit lecsöpögtetjük és sütőpapírra tesszük.
Dermedésig hűtőbe tesszük.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
1 dl langyos tejben kevès liszttel ès egy csipet cukorral felfuttatjuk az èlesztőt. A liszthez hozzáadjuk a felfuttatott èlesztőt (kovászt),majd a maradèk langyos tejet,tojássárgá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű