60 dkg liszt+ 10dkg zsír+3 k porcukor+1 cs szalakáli+150 ml tej+1 tojás+175 gr tejföl+pici só
Tejben a szalakálit feloldjuk,a zsírt elmorzsoljuk a liszttel,majd mindent összekeverjük.6 részre osztjuk és nyújtjuk./31x31 cm-es sütőben sütjük.
krém:40 dkg cukor+fél liter tej
a cukrot karamellizáljuk és lassan felöntjük a tejjel.
Egy puddingport 2 kanál liszt és 1 tojást fél liter tejjel sűrűre főzzük,belekeverünk .A karamellt és a lisztes keveréket összefőzzük.
Megtöltjük a lapokat és másnap szeleteljük.
A vajat és a csokoládékat vízgőz felett megolvasztjuk. Nem kell forrónak lenne, elég, ha folyékony és homogén masszát kapunk. Hozzákeverjük az egyik adag cukrot a csokis-v...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
A rebarbarát megtisztítjuk és apróra vágjuk, a citromlével 2 evőkanálnyi vízben kissé megpároljuk. Az epret megmossuk, kicsumázzuk, a felét botmixerrel pürésítjük. A rebarbarához k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű