120 g túró v. rikotta sajt
3 tojás
2 ek. cukor
csipet só
1 kk. sütőpor
kb.6 dkg liszt
sütéshez:olaj
Az anyagokat összekeverjük.
Serpenyőt vékonyan megkenjük olajjal,ha serceg 1 ek .masszát teszünk bele,kicsit lelapítjuk. Mindkét oldalát 1-1 percig sütjük./gyorsan barnul/.
Tetejére: tejföl,lekvár,édes szirup stb.
A hozzávalókat össze gyúrjuk, és tenyerünkel diónyi méretűre formázzuk,. Bő, forró olajban kisütjük! Frissen, tálaljuk!! PANIROZNI NEM KELL!!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A burgonyát megmossuk, félpuhára főzzük. A főtt burgonyát meghámozzuk és felszeleteljük. A tejszínt elkeverjük a tojással és a reszelt parmezánnal. Sóval, frissen őrölt borssal és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. Egy nagy serpenyőben a húst pár adagban félig megpirítjuk az olajon, sózzuk-borsozzuk, az utolsó percben hozzákeverjük a pépes fokhagymát, majd lehúzzuk a tűzről. 2. Egy kb. 25...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű