45 dkg liszt
20 dkg BL 80-as liszt
3 dkg élesztő v.7 g szárított élesztő
1-1,5 ek. zsíradék /margarin
3 dl tej
1,5 ek.cukor
2 mk só
víz amennyit a tészta felvesz
A hozzávalókból tésztát dagasztottam, majd egy kiolajozott tálban duplájára kelesztettem. 10 részre vágtam, gömbölyítettem és megint pihent fél órát, vékony, hosszú csíkokra nyújtottam, vékonyan megkentem vajjal, majd felcsavartam. Egy sütőpapírral bélelt tepsiben ismét kelesztettem, majd 200 fokon megsütöttem. A még forró kifliket vékonyan átkentem olvasztott vajjal.
sütés 20-25 perc
210-220 fok kb.15 perc
összedagasztani én géppel de lehet kézzel… akkor jó ha elválik a dagasztó falától és egy gomboccá válik, ha szükséges lehet vizet adni hozzá, ez mindig liszt függő kétszer 40 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű