20 dkg sima liszt (BL 55)
20 dkg kenyérliszt (BL 80)
1 evőkanál burgonyapehely
késhegynyi aszkorbinsav
2 evőkanál étolaj
2,5 dkg élesztő
2 kávéskanál só
kb. 2,2-3 dl langyos víz
Mindent bele a dagasztóba, robotgépbe, kinek mi van otthon és alaposan kidagasztjuk a tésztát. Kicsit lágyabb legyen, mint a kenyértészta.
Aztán pihentetjük, amíg kétszeresére nem dagad, kb.1 óra. Kivesszük a tálból, 8 részre vágjuk és egyenként gömbölyítjük őket. Sütőpapírral bélelt tepsire tesszük és megint duplájára kelesztjük,kb.30 perc.
Mire megnőnek, a sütőt is bemelegítjük. A zsemléket vízzel bespricceljük, köztük a sütőpapírt is. Külön vizet én nem teszek a sütőbe.180-200 fokon , kb. 30-35 perc.
Összegyúrjuk 10 percig pihentetjük. Négy részre osztjuk majd egyenként kisodorjuk és elkészítjük a császárzsemle formát és a tetejét egy felvert tojással megkenjük. Megszórhatjuk...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz
Először a száraz hozzávalókat keverem össze, majd hozzáöntöm a vizet és az olívaolajat és jó alaposan elkeverem. Kissé olajos kézzel 8 db zsömlét formázok belőle és sütőpapírral...
Elkészítési idő: 10 perc + 1 óra Nehézség: Könnyű
http://gabicsek.blogspot.hu/2015/08/reteges-sajtos-vajas-kifli-dagasztas.html
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű