26 cm-es kapcsos forma,alja nélkül.
9 tojás
180 gramm cukor
225 gramm liszt
Tojásokat szét választom a fehérét elkezdem kihabosítani és közben hozzá adagolom a 180 gramm cukrot. A sárgáját külön felverem egy tálban míg habos nem lesz ezt is géppel. A fehérjéhez keverem a sárgáját és utána beleszitálom a lisztet. A forma alá sütőpapírt teszek és beleöntöm a tésztát. Előmelegített sütőben 170 fokon tűpróbáig sütöm kb 35.perc. félidőben résnyire kinyitom a sütőajtaját a gőz miatt./hurkapálca/ A megsült piskótát kiveszem és átfordítom egy másik tepsire de a papírt nem veszem le róla hagyom az egészet kihűlni.
Cukrot tojást kakaót lisztet kikeverni ,jó habosra (pici hideg tejet hozzá) bele a felforralt tejbe és újból felforralni,ha langyos bele a margarin
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A mákot az eritrittel ledaráljuk. Egy tálban összeforgatjuk a fűszerekkel és a citromhéjjal. A banánt a tojásokkal turmixoljuk, és összekeverjük a mákkal. Egy sütőpapírral kibélelt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojássárgáját a cukorral habosra kavarjuk (fehéredésig). Hozzákavarjuk a többi hozzávalót, végül, óvatosan a habbá vert tojásfehérjét. 160° sütjük 35 - 40 percig (tűpróba) Krém...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz