8 kg szilva
1 dl 10% ecet
Szilvát magozni. Darálni /elhagyható /
Tepsi,ecet szilva.
100 fok. Szilvalekvár sütőben - cukor és keverés nélkül -
a jó érett szilvát mossuk meg, magozzuk ki.
tiszta edény aljára öntsünk 1 dl 10% ecetet (kb.8 kg magozott szilvához való mennyiség ) ,ráöntjük a magozott szilvát és be a sütőbe
- ha este tesszük oda reggelre kész .
Tűzhelyen készül,akkor addig kell főzni, amíg ki nem folyik a megfordított kanálból.
Aztán száraz dunszt.
Az eperről eltávolítottam a szárát, és alaposan megmostam. Viszonylag nagy szemek voltak, ezért négyfelé vágtam, és ráöntöttem a cukrot. Egy napig állni hagytam, majd leöntöttem a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A fügéket alaposan megmostam, a szárakat levágtam és 8 részbe vágtam össze. Majd az egészet egy nagy lábasba tettem, leöntöttem a cukorral és kb 1 órán át állni hagytam, majd nagyo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű