500 dkg liszt
25 dkg margarin
240 dkg cukor
pici só
1-2 dl tej /ha nem áll össze/
2 ek .kakaó
2 ek. tej
kenéshez: 2 tojásfehérje /kicsit felverve/
Cukor, margarin habosra keverni,fehéredésig.
Hozzá liszt,só, /tej /összegyúrni.Elfelezni,egyik felébe kakaó, tej átgyúrni.Mind a két tésztát 3-3 részre osztjuk,folpackba hűtőbe tenni 30 percre.Két folpack között vékonyra nyújtani.Megkenni egy lapot tojásfehérjével, rá egy lap.Felváltva fehér-fekete. Ha mindet egymásra tettük elfelezzük és kisodorjuk. Egymásra tesszük,felezzük,kinyújtjuk.
Amikor kb. 5 cm magas felvágni kb.2 cm csíkokra. Ezekből 2-3 mm-es szeleteket vágni.Sütőpapíros tepsiben 180 fokon 10-15 perc sütni.
40 dkg lisztet, 15 dkg zsírral, vagy 20 dkg margarinnal, 1 dkg elmorzsolt élesztővel/amit elkeversz egy kevéske tejben, de nem kell felfuttatni/, 1 egész tojással és késhegynyi szó...
Elkészítési idő: 1,20 óra Nehézség: Közepes
A fagylalthoz a legnagyobb zsírtartalmú tejszínt válasszuk, és jól hűtsük le a hűtőszekrényben. A hideg tejszínt keverjük össze a porcukorral és a vaníliaaromával, majd verjük fel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű