A tésztához:
• 1 bögre (2 dl) víz
• 4 evőkanál keserű kakaópor
• 2 bögre finomliszt
• 1 bögre kristálycukor
• 1 evőkanál szódabikarbóna
• 1 dl natúr joghurt
• 1 cs vaníliás cukor
• 2 tojás
• 22 dkg Rama margarin
A tetejére:
• 1 cs vaníliás cukor
• 12 dkg porcukor
• 6 evőkanál natúr joghurt
• 4 evőkanál keserű kakaópor
• 12 dkg Rama margarin
A vizet beleöntjük egy kis lábasba, hozzáadjuk a Rama margarint, kakaót és összeforraljuk. A tűzről levéve hozzáadjuk a lisztet, szódabikarbónát és a cukrot, majd jól összekeverjük. Utoljára kerül bele a joghurt, tojás és a vaníliás cukor. 30*25 cm-es tepsit kikenünk Rama margarinnal, belesimítjuk a tésztát és sütőben megsütjük. Légkeveréses sütőben 180 fokon, hagyományos sütőben 200 fokon, 20 percig. A mázhoz a hozzávalókat összemelegítjük, mikor a cukor elolvad már jó is. Ha a tészta megsül, még melegen a tetejére csorgatjuk a mázat. Akkor szeleteljük ha kihűl, és megszilárdul.
A vajat és a tejet összeolvasztjuk mikrohullámú sütőben, majd fel is forrósítjuk, és a grízt vékony sugárban adagolva, állandó keverés mellett belekeverjük. Én turmixgéppel szoktam...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet a vaníliarúddal felmelegítjük. 2 tojássárgájából vaníliakrémet csinálunk. Kevés tejszínt öntünk Hozzá, hozzákeverjük a vaníliás tejet, és a tűzre visszatéve addig melegít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összekeverjük bele öntjük a kizsírozott lisztezett tepsibe, rá tesszük a gyümölcsöt és mehet is a sütőbe.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű