20 dkg (kb. 20 db babapiskóta)
1 cs Dr. Oetker csokoládéízű Desszert öntet
2,5 dl tej + 2 dl tej
kb. 3 ek porcukor
1 ek cukor
2 cs vaníliás cukor
3 dl cukrozott habtejszín
25 dkg gesztenyemassza
A 2 dl tejet meglangyosítjuk, beletesszük a porcukrot, és a vaníliás cukrokat. Ebbe a cukros tejbe mártogatjuk a babapiskótákat és egy üvegtál aljába sorakoztatjuk őket. A gesztenyemasszát egy nagy lyukú reszelővel a tetejére reszeljük. A csokiöntetet az előírásnak megfelelően elkészítjük, a maradék 2,5 dl tejjel, majd elfelezzük. Az öntet egyik felével meglocsoljuk a gesztenyés réteget, majd a felvert tejszínhabot elsimítjuk a tetején. Az öntet másik felével meglocsoljuk és hűtőbe tesszük néhány órára, vagy akár egy egész éjszakára, hogy a piskóta megpuhuljon.
◾️Egy serpenyőben melegítsünk olajat, majd pirítsuk meg rajta a zsemlemorzsát. ◾️A túróba morzsoljuk bele a vajat, keverjük hozzá a lisztet, a tojássárgáját, a cukrot/édesítőt és...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Közepes
diót ledaráljuk és a porcukorral elkeverjük. Kézi robotgéppel felverjük a tojásfehérjét a kristálycukorral, hozzáadjuk a diót, lassan összekeverjük. Egy 20 – 22 cm átmérőjű tortaf...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű