1 kg liszt, 1 dl olaj, 5 dkg élesztő, 1 dkg só,10 dkg cukor, fél liter tej,1 tojás bedagasztom hagyom állni 10 percet utána kigolyózom és bele rakom a formába, a sütőt előtte felmelegítem 50-60 fokra elzárom beteszem szép nagyra megkeltek kb 30-40 perc kiveszem lekenem közben a sütőt felveszem 200 fokra felfűt vissza veszem 180 fokra és kb 10-12 két perc alatt meg sül.
A húst mi úgy szeretjük, hogy nem nagyon fűszeres ezért én fél kiló húsba teszek egy tojást, sót borsot és valamennyi fokhagymakrémet és kész.
http://hahopihe.receptneked.hu/2013/02/23/vanilias-toltott-brios/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kimérjük a hozzávalókat. A dagasztáshoz tálas mixert szoktam használni, dagasztókarral. Persze kézzel is dagaszthatunk, így viszont sokkal egyszerűbb és könnyebb. :) A lisztet a tá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tejhez adjuk, a cukrot elkeverjük benne, hozzámorzsoljuk az élesztőt és 10 perc alatt felfuttatjuk. A lisztben elmorzsoljuk a vajat, hozzáadjuk a tojást, csipet sót, felfuttatott...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű