50 dkg felkockázott csirkemell, 5-5 dkg füstölt szalonna és reszelt sajt, só, bors, 1-2 gerezd fokhagyma, 1 kk darált paprika.
A húst ( kb. fél marék kivételével) az apró kockára vágott szalonnával együtt pépesítjük ( én ezt merülő mixerrel oldottam meg) majd beledolgozzuk a többi hozzávalókat és a kockázott húsdarabokat. A húst szorosan fóliába csomagoljuk (mint a szaloncukrot) kis tepsibe tesszük, aláöntünk 1 dl vizet és 180 fokon kb 30 percig sütjük (amikor már elpárolgott a víz alóla még kb. 15 perc kell neki, közben néhányszor forgatjuk). Ha kész kicsomagoljuk és fokhagymás paprikás olajjal lekenjük.
A megtisztított húst apró kockára vágjuk, hagyjuk kicsit lecsepegni. Egy edényben olajat forrósítunk, majd a csirkét fehéredésig pirítjuk rajta. Meghintjük sóval, borssal, felen...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Könnyű
A hagymát megtisztítjuk, felkockázzuk és egy serpenyőben megpirítjuk. Hozzáadjuk az apróra vágott, megtisztított májat és addig főzzük, amíg ki nem fehéredik. Ha már a máj megpuhul...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű