50 dkg felkockázott csirkemell, 5-5 dkg füstölt szalonna és reszelt sajt, só, bors, 1-2 gerezd fokhagyma, 1 kk darált paprika.
A húst ( kb. fél marék kivételével) az apró kockára vágott szalonnával együtt pépesítjük ( én ezt merülő mixerrel oldottam meg) majd beledolgozzuk a többi hozzávalókat és a kockázott húsdarabokat. A húst szorosan fóliába csomagoljuk (mint a szaloncukrot) kis tepsibe tesszük, aláöntünk 1 dl vizet és 180 fokon kb 30 percig sütjük (amikor már elpárolgott a víz alóla még kb. 15 perc kell neki, közben néhányszor forgatjuk). Ha kész kicsomagoljuk és fokhagymás paprikás olajjal lekenjük.
A bográcsban olajat hevítek, szép sárgára pirítom rajta a nem túl apróra vágott vöröshagymát (a hosszú főzési idő alatt úgyis szétfő). Most jön a szépen feldarabolt kakas. Megsózom...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A ceruzababot megmossuk, végeit levágjuk, 5 percre sós forrásban lévő vízbe dobjuk majd jéghideg vízbe szedjük. Ha a bab kéz melegre hűlt 10-12 babot összefogva 1-2 szelet baconbe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű