1 kg liszt, 1 élesztő, 2-3 dl langyos víz, 1 kispohár kefír, 2 kk. cukor, 2-3 kk só, 1 dl olaj.
A lisztet a sóval elkeverem, majd a langyos vízbe belerakom a cukrot és az élesztőt és elkeverem és hozzáöntöm a liszthez. Jól kidolgozom, majd az olajat és kefírt is apránként hozzákeverem. Az álaga olyan legyen mint egy keményebb nokedli tészta. Egy órát kelesztem, majd olajos kézzel olajos lapon széthúzogatom, forró olajban sütöm.
Ha nem akarom mindet kisütni, akkor olajos zacskóba teszem és másnap vagy harmadnak is süthetem.
Keverd össze és egy serpenyőbe Önts kevés oliva olajat. 2 x egy fagyiskanálnyi adagot rakj bele, és lapítsd el és alakítsd négyzet alakúra és süsd meg mindkettőt mindkét oldalán....
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A vinetéket nyílt tűzön megsütjük, vagy egy fémlapon a kályhán, majd lehúzzuk a héját, míg meleg Hozzáadjuk az apróra vágott, vagy reszelt hagymát, sót, borsot, majonézt ízlés sze...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű