A tésztához: 50 dkg liszt
» 1 csomag sütőpor
» 25 dkg rama
» 20 dkg cukor
» 2 tojás sárgája
» 4,5 dl tej
» A krémhez: 10 dkg vaj
» 10 dkg cukor
» 3 evőkanál rum
» 3 evőkanál baracklekvár
» 3 evőkanál kakaópor
» A tetejére: 4 tojásfehérje
» 20 dkg cukor
» 10 dkg ét csoki
A lisztet és a sütőport a vajjal elmorzsoljuk, majd a cukorral, a tojások sárgájával és 1,5 dl tejjel összegyúrjuk.
3 részre osztjuk a tésztát, majd lisztezett deszkán kb. 30x30 cm-es lapokká nyújtjuk, tepsire fektetjük, és sütőben egyenként kb. 12 percig sütjük.
Ha kihűltek a lapok, az egyiket összetörjük, a maradék tejjel leforrázzuk.
A krémhez a vajat a cukorral habosra keverjük, a rummal, a baracklekvárral és a kakaóporral ízesítjük, majd a leforrázott laphoz adjuk.
Egyenletesen az egyik tésztalapra kenjük, majd lefedjük a másikkal.
A tetejére kemény habbá verjük a tojásfehérjét, vízgőzre állítjuk, beleszórjuk a cukrot, és 4-5 percig tovább verjük, majd a tésztára kenjük.
A csokoládét gőz fölött megolvasztjuk, a habra csorgatjuk, villával kicsit megcifrázzuk, és hűtőben dermedni hagyjuk. Kockára vágva kínáljuk.
A tojássárgáját a porcukorral habosra verjük, hozzáadjuk az olajat és összekeverjük. Majd hozzáadjuk az átszitált lisztet. Majd óvatosan hozzákeverjük a felvert tojásfehérje habot....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az aszalt gyümölcsöket felkockázzuk kókusz liszttel elkeverjük h ne ragadjon az össze,bele rakjuk a darabolt diót, marcipánt,étcsokit. A tojássárgáját elkeverjüka vajjal, zsírral,...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz