40 dkg. sima liszt,20 dkg rétes liszt,1 Liga margarin, 10 dkg.zsír,1 púpos kk. só 1 tojás,1 kefír, 2dl. langyos tejbe felfuttatott 3 dkg. élesztő,1 kk.sütőpor,ezt jól kidolgozni, duplájára keleszteni.
Amikor megkelt, lisztezett táblára kiöntöm, kicsit széthúzogatom , egyszer meghajtom mint a hájas tésztát,nem pihentetem azonnal a kellő vastagságúra nyújtom (jó két ujjnyira) és szaggatom.
Ezután pihentetem negyed órát tetejét tojás és olaj keverékével megkenem,majd szaggatom.
Először 180 fokon, majd kicsit kisebbre veszem a hőfokot és készre sütöm.
http://aprosef.hu/bekebeli_fott_kifli
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sütőt előmelegítjük 180 C-ra. Előkészítünk egy 30x25 cm-es tepsit. 2 A szobahőmérsékletű tejben felfuttatjuk az élesztőt. 3 A lisztet, a cukrot, és a sót egy tálba tesszük,...
Elkészítési idő: 160 perc Nehézség: Közepes
Az előkészületek este kezdődnek, elkészítem az "előtésztát"(kovászt, stb.) Ez most kb. 25 dkg tönkölyliszt volt, mellé annyi teljes kiőrlésűt tettem, hogy 40 dkg legyen. Hozzáadt...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Nehéz