15 dkg liszt
12 dkg vaj
4 dkg étkezési keményítő
8 dkg porcukor
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
fél teáskanál sütőpor
2 tojássárgája
A töltelékhez:
16 dkg tejcsokoládé
1 evőkanál tejszín
3 evőkanál cukor
A lisztet, a kakaót, a keményítőt és a sütőport egy tálba tesszük. A vajat, a tojások sárgáját és a cukrot is hozzáadjuk, meggyúrjuk a tésztát. Ha összeállt, fóliába csomagoljuk és egy órára hűtőbe tesszük. Kis golyókat formálunk a tésztából. Az ujjunkkal, vagy egy gyűszűvel kis lyukat vájunk minden süteménybe. A lapos oldalát cukorba mártjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, 180 fokos sütőben nagyjából 15 perc alatt megsütjük. Mikor elkészült, újra cukorba mártjuk, majd tálcára tesszük. A csokoládét a tejszínnel felolvasztjuk és a süteményben lévő lyukakba töltjük. Kihűtve kínáljuk.
A hozzávalókat összegyúrjuk. A tésztát vékonyra sodorjuk 6-8 cm kör alakú szaggatóval kiszaggatjuk. Minden kör szélére kiskanálnyi tölteléket teszünk. Kb 175-180 fokos előmeleg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vajas lisztes tepsibe sütjük. Almából kivágjuk a magházat, karikákat szeletlünk. Közepe is átsüljön. Tetejére fahéjas porcukor.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Keksz,lekvár,kávé,kakaó,rum,tej össze dolgozni. A krémet simára kikeverni. A tésztát kinyújtani és megkenni a krémmel,feltekerni.Kókuszba forgatni. Hűtőbe tenni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű