szilva :)
A szilvét megmosom, kimagozom. Tepsibe, edénybe teszem és megy a sütőbe. 150 fokon addig amíg levet nem erszt, aztán lejjebb vesszük, de csak annyira, hogy kicsit még gyöngyözzön. Jó sok idő, akár 10 óra is, de teljesen elfő a leve és olyan sűrű lesz, hogy a kanálról sem folyik le.
Aztán mehet üvegbe és száraz dunsztba.
Elvileg nem kell keverni, de én nem bírtam ki :)
A szárakról leveszünk körülbelül 15 levelet, a többit fél liter vízzel leforrázzuk és lefedve 30 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. Az almákat meghámozzuk és lereszeljük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hagymákat csíkozzuk fel vékonyra. Egy serpenyőbe tegyük bele a vajat, a hagymát, és a befőzőcukrot, majd alacsony hőfokon, folyamatos keverés mellett addig főzzük, míg a cukor sz...
Elkészítési idő: fél óra Nehézség: Könnyű